Piła łańcuchowa na jesień – która jest najlepsza dla Ciebie?

Planujesz zakup piły łańcuchowej, ale masz trudność z wyborem modelu, który spełni Twoje oczekiwania? NAC jest tu, aby pomóc! Przedstawiamy krótki przegląd naszej oferty, wraz z poradami dotyczącymi wyboru odpowiedniego sprzętu.

Chociaż pilarki są powszechnie używane w przemyśle, świetnie sprawdzają się również w warunkach domowych. Jeśli masz własną posesję, pilarki łańcuchowe NAC będą nieocenionym narzędziem do pielęgnacji drzew i krzewów. Te kompaktowe, przenośne i łatwe w obsłudze urządzenia są podobne do siebie, ale jednocześnie różnią się w zastosowaniu. Pomimo wspólnej funkcji, jaką jest cięcie gałęzi i kawałków drewna, poszczególne modele są dostosowane do różnych warunków pracy.

Pilarka elektryczna NAC

Pilarka elektryczna NAC podobnie jak w przypadku wielu urządzeń zasilanych kablem, jest przeznaczona do użytku w otoczeniu domowym, lub przynajmniej tam, gdzie dostępne jest gniazdko elektryczne. Warto zaopatrzyć się w przedłużacz o odpowiedniej długości, aby korzystanie z urządzenia było wygodne i bezpieczne.

Jeśli nie planujesz używać piły w znacznej odległości od domu, inwestycja w pilarkę spalinową może okazać się zbędna, z uwagi na dodatkowe wymagania, takie jak konieczność dokładnego czyszczenia i uzupełniania paliwa. Warto zauważyć, że pilarki elektryczne NAC zazwyczaj są bardziej wygodne w obsłudze niż ich odpowiedniki spalinowe. Silnik elektryczny generuje mniejsze drgania, co ułatwia kontrolę nad narzędziem. Jednakże, wiąże się to z mniejszą mocą, więc jeśli planujesz cięcie dużych pni czy gałęzi, zastanów się przed zakupem. Każdy wybór ma swoje zalety i wady.

Pilarka spalinowa NAC

Pilarka spalinowa to potężne narzędzie w rękach użytkownika. Choć kompaktowa, zazwyczaj charakteryzuje się dużą mocą i mobilnością. Posiadasz działkę daleko od domu? Włóż pilarkę do bagażnika i nie martw się o brak dostępu do gniazdka. Nie ma potrzeby używania przedłużacza. Niestety, praca z nią może być bardziej wymagająca niż z elektryczną odpowiedniczką.

Ważnym aspektem pilarek spalinowych jest ich masa. Silniki są cięższe niż w modelach elektrycznych, a dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę wagę paliwa. Ponadto, piła emituje spaliny, jest głośniejsza niż pilarka elektryczna i wymaga szczególnej uwagi w zakresie konserwacji i przechowywania, aby uniknąć częstych wizyt w serwisie.

Pilarka spalinowa NAC dedykowana jest głównie trudniejszym warunkom. Jej cena jest uzasadniona przez możliwość używania jej w różnych miejscach.

Pilarka spalinowa czy elektryczna?

Pilarka spalinowa to siła w rękach użytkownika. Choć mała, zazwyczaj jest to bardzo mocne narzędzie, cechujące się dużą mobilnością. Masz działkę daleko od domu? Bez obaw, wrzuć pilarkę do bagażnika. Przedłużacz jest niepotrzebny. Niestety, praca z nią nie będzie tak lekka, jak z elektryczną.

Drugim ważnym kryterium wyboru jest moc pilarki. Do cięcia gałęzi sprawdzą się słabsze modele spalinowe i elektryczne, ale do cięcia drewna warto zainwestować w urządzenie z mocnym silnikiem. Nie wspominamy tu o ścinaniu drzew w głębi lasu, to zadanie wymaga już profesjonalnych pilarek, znacznie mocniejszych niż te przeznaczone dla posiadaczy małych ogrodów.

Długość prowadnicy i masa urządzenia wpływają na komfort pracy. Do przycinania niskich krzewów i drzewek wystarczy krótka piła lub pilarka do gałęzi. Im dłuższa prowadnica, tym łatwiej ciąć grubsze czy wyżej położone gałęzie. Sprawdźmy także pojemność silnika, ponieważ to wskaźnik tego, ile paliwa zużywa narzędzie. Dla użytkowników ważna będzie również masa urządzenia i poziom generowanego hałasu. Wszystkie te informacje można znaleźć w specyfikacjach poszczególnych modeli.

Wybór pilarki, poprzedzony analizą własnych potrzeb i możliwości poszczególnych modeli, umożliwi wygodne, bezproblemowe i optymalnie dostosowane do budżetu prowadzenie prac ogrodowych. Kupujmy z rozwagą!